Wycieczki

Biuro Organizacyjne Kongresu przygotowało dla osób towarzyszących oraz uczestników Kongresu atrakcyjne wycieczki turystyczne.
Zapraszamy do odkrycia najpiękniejszych miejsc w Krakowie i jego okolicach!

Świadczenia zawarte w cenie:

  • opieka przewodnika
  • transport autobusem/busem na trasie wycieczki
  • bilety wstępu

  Uwaga! Każda z wycieczek odbędzie się, gdy grupa uczestników będzie liczyła minimum 15 osób.

WIELICZKA – MIASTO SOLI

Wieliczka to miasto leżące na południowy wschód od Krakowa w odległości 15 km od jego centrum. Największą atrakcją miasta jest zabytkowa Kopalnia Soli wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Trasa turystyczna obejmuje 3.5 km chodników i przechodzi przez 20 komór ozdobionych pomnikami wykonanymi przez rzeźbiarzy-górników. Ilustrują one dawne metody górniczej pracy. Pokazują też narzędzia i urządzenia usprawniające wydobycie soli na powierzchnię oraz opowiadają najsłynniejsze wielickie legendy o Księżnej Kindze, o Skarbniku i wartości soli na przestrzeni wieków, kiedy była na wagę złota.

TERMINY:

  Piątek, 26 maja 2017 roku

  14:00-18:00

CENA: 190,00 zł/osoba brutto

KRÓLEWSKI WAWEL

Wawel to wzgórze kryjące najważniejsze Świętości Narodowe Polaków. Położony na wzgórzu Zamek Królewski, posiada w swoich zbiorach najcenniejsze tkaniny zebrane podczas panowania ostatniego Jagiellona, króla Zygmunta Augusta. Krakowska Katedra otoczona jest wieńcem kaplic kryjących dzieła sztuki przekazane przez naszych władców i wybitnych biskupów. Tu wiszą najsłynniejsze dzwony. Historyczny Zygmunt i współczesny Jan Paweł. Tu w kryptach spoczywają nasi władcy, dzięki którym nasz kraj bardzo liczył się przez wieki w Europie.

TERMINY:

  Piątek, 26 maja 2017 roku

  10:00-13:00

CENA: 170,00 zł/osoba brutto

„DROGĄ KRÓLEWSKĄ” PO STARYM MIEŚCIE

Stare Miasto to przede wszystkim „Droga Królewska” – trakt biegnący od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, ul. Floriańską do Rynku i dalej ulicami Grodzką i Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie. Zobaczyć tu możemy najstarsze zabytki architektury sakralnej i świeckiej Krakowa, Sukiennice z Ratuszem, piękne gotyckie kościoły - Mariacki, Dominikanów i Franciszkanów czy też najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius.

TERMINY:

  Sobota, 27 maja 2017 roku

  14:00-18:00

CENA: 130,00 zł/osoba brutto

PATRONAT MEDIALNY