Warsztaty ruchowe

Ból kręgosłupa a bieganie

Warsztaty biegowe „Biegam z lekarzem Mikołajem – Grupa Młodych Lekarzy Rodzinnych”
Termin: 26 maja 2017 roku, godz. 8.00-9.00 Prowadzenie: lek. med. Mikołaj Wiśniewski specjalista medycyny rodzinnej mgr Bartłomiej Idziak fizjoterapeuta – specjalista sportowy

Zapraszamy na kolejną edycję wspólnego biegania. Jak co roku biegniemy metodą Galloway’a: 5-6 minut truchtu przeplatamy 1-2 minutami marszu.

Co Was czeka w tym roku?

Biegamy po dawnej stolicy Polski! Odbędzie się jak zwykle kilka stacji postojowych, podczas których będziemy mówić o najczęstszych przyczynach bólu kręgosłupa u biegaczy i jak temu zaradzić. Odbędzie się badanie, jak i terapia w terenie. Pokażemy kilka mięśni, testów oraz technik medycyny sportowej&manualnej - aby szybko zapobiec schorzeniu. Czy boli kręgosłup waszych pacjentów? Jakie są przeciwskazania dla biegaczy, zawodników z dyskopatią? Ile tygodni wg. wytycznych medycyny sportowej nie mogą uprawiać tego sportu i co jest kluczowym kryterium? Jeżeli biegacie lub chcielibyście zacząć przygodę z tym pięknym sportem - nie może państwa zabraknąć na wykładzie w terenie! Do zobaczenia na ścieżkach biegowych Krakowa.

  Uwaga! W tym roku będą medale!

 UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PATRONAT MEDIALNY